Wojciech Borowik
10 lipca 2023

Dobry Adwokat sprawy karne

Postępowanie karne – oskarżony

Nasza Kancelaria Prawna zajmuje się szeroko pojmowanym obszarem prawa karnego. Prowadzimy przede wszystkim sprawy karne związane z obroną interesów oskarżonego. W ramach kompleksowej obsługi występujemy w imieniu Klienta przed wszelkimi organami wymiaru sprawiedliwości. Służymy pomocą przy opracowywaniu wszelkich pism procesowych. Przygotowujemy m.in. skargi kasacyjne, zażalenia i apelacje,prywatne akty oskarżenia, wznowienia postepowania.  Zakres usług oferowanych przez Kancelarię Adwokacką Wojciecha Borowika obejmuje też doradztwo prawne w sprawach związanych z odpowiedzialnością karną.

Postępowanie karne – pokrzywdzony

Oferujemy pomoc prawną na etapie sporządzania zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, jak też podczas postępowań karnych w fazie prokuratorskiej i sądowej. Występujemy jako reprezentant nie tylko osób pokrzywdzonych, ale również oskarżycieli posiłkowych oraz powodów cywilnych w trakcie tzw. powództw adhezyjnych. Usługi świadczymy na terenie Trójmiasta  oraz poza jej granicami.

Etap postępowania przygotowawczego

Udzielamy pomocy prawnej osobom podejrzanym i tymczasowo aresztowanym w trakcie postępowania przygotowawczego. Uczestniczymy w czynnościach przesłuchania i stawiania zarzutów. Zapewniamy asystę podczas posiedzeń w przedmiocie rozpoznania wniosku o zastosowanie aresztu.

Sprawy wykroczeniowe

Świadczona przez mnie Wojciecha Borowika jako adwokata o specjalizacji prawo karne , pomoc prawna w sprawie karnej  z obszaru wykroczeń obejmuje reprezentację osoby pokrzywdzonej lub obwinionej. Zapewniamy uczestnictwo w postępowaniach we wszelakich sprawach wykroczeniowych. W zakresie prawa karnego nasi adwokaci w kancelarii zajmują się także kompleksowym doradztwem prawnym dotyczącym kwestii związanych z kodeksem wykroczeń i kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia.

Etap postępowania wykonawczego

Kancelaria reprezentuje Klientów w sprawach związanych z postępowaniem karnym wykonawczym. Reprezentujemy klientów przed sądami penitencjarnymi w sprawach dotyczących przerwy oraz odroczenia wykonania kary, a także w postępowaniach dotyczących przedterminowego zwolnienia z odbywania reszty kary. Kancelaria reprezentuje Klientów również w sprawach o wydanie zgody na odbywanie kary w warunkach dozoru elektronicznego.

Autor: Mecenas Wojciech Borowik

Rekomendacje

Zaufanie i dyskrecja leży u podstaw wszystkich naszych działań, dlatego cieszymy się, że tylu klientów chciało podzielić się publicznie doświadczeniem pracy z nami. Serdecznie za to dziękujemy.

PanRyszard

Bardzo dobra kancelaria! Profesjonalne i rzetelne podejście. Dzięki pomocy Pana mecenasa, moja sprawa która była dość zawiła, zakończyła się pomyślnie. Szczerze polecam!

Ocena 5/5

PaniJoanna

Ekspert w sprawie rozwodów i podziału majątku. Rzeczowe pytania i trafna ocena sytuacji - tak rozpoczęła się nasza pierwsza rozmowa. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnił mi, co mogę a, jak będzie wyglądało postępowanie oraz czego mogę się spodziewać.

Ocena 5/5

PanRafał

Jestem bardzo zadowolony z usług, jakie świadczy mecenas Wojciech Borowik. Zgłaszam się po porady gospodarcze od kilku lat i za każdym razem nie zwiódł mnie. Polecam z czystym sumieniem.

Ocena 5/5

PaniPatrycja Formella

Mecenas Borowik posiada dogłębną wiedzę prawniczą w swojej dziedzinie. Jego umiejętność zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych i dostosowywania się do zmieniającego się środowiska prawnego jest niesamowita, pozwoliła mi uniknąć poważnych kłopotów.

Ocena 5/5

PanMarcin Wielgucki

Współpracuję z Kancelarią od wielu lat i za każdym razem gdy potrzebuję solidnej porady prawnej dla mojego biznesu, zawsze znajduję tam pomoc. Analityczne podejście do problemów prawnych i zdolność do szybkiego znalezienia rozwiązania są godne podziwu.

Ocena 5/5

Mają Państwo problem związany z:
Dobry Adwokat sprawy karne - Prawnik Gdańsk, Gdynia, Kancelaria prawna Gdańsk - Adwokat Borowik?
Proszę się skontaktować, zrobimy wszystko by go rozwiązać na Państwa korzyść.

Trzy wygodne formy kontaktu