Prawo nieruchomości

Adwokat Borowik odzyskanie nieruchomości

Zagadnienia z zakresu prawa nieruchomości cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów kancelarii prawnych. Dzieje się tak między innymi ze względu na rosnącą liczbę inwestycji zarówno wśród firm, jak i klientów indywidualnych. Adwokat może zaś pomóc odzyskać utracone władztwo nad nieruchomością lub pozyskać określoną nieruchomość na korzystnych zasadach, m.in. sporządzając i opiniując umowy czy też prowadząc negocjacje. Prawo nieruchomości jest jednak znacznie bardziej złożoną dziedziną, przez co pomoc doświadczonego prawnika w niektórych sytuacjach okazuje się wręcz niezbędna.

Czym zajmuje się prawo nieruchomości?

Prawo nieruchomości reguluje wiele kwestii, które mogą okazać się problematyczne w procesie nabywania, zbywania, a także korzystania z nieruchomości. Do takich zagadnień należą m.in. te związane z wprowadzeniem lub zmianami planów zagospodarowania przestrzennego. Pomoc prawnika okazuje się też nieoceniona w sprawach i sporach dotyczących:

 • zniesienie współwłasności
 • odzyskanie nieruchomości
 • rozgraniczania gruntów,
 • zasiedzenia,
 • podziału lub scalania gruntów,
 • ustanowienia lub zniesienia służebności nieruchomości,
 • odpowiedzialności dewelopera (np. za niedotrzymanie terminów odbioru nieruchomości lub wady lokalu),
 • odzyskania nieruchomości wywłaszczonej.

 

Odzyskanie nieruchomości – nowe przepisy

Szczególnie to ostatnie zagadnienie cieszy się wzmożonym zainteresowaniem klientów kancelarii. Należy jednak pamiętać, że w życie weszła nowelizacja przepisów w tej sprawie. Odzyskanie nieruchomości wywłaszczonych w okresie PRL było więc możliwe jedynie do 14 maja 2020 roku. Obecnie można się ubiegać tylko o nieruchomość, która została wywłaszczona nie więcej niż 20 lat temu. Podstawą do domagania się o zwrot w naturze jest niezrealizowanie celu publicznego, pod który nieruchomość była wywłaszczona. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z adwokatem.

Adwokat od nieruchomości – nasza oferta

Specjalizacja w zakresie prawa nieruchomości pozwala świadczyć kancelarii mecenasa Wojciecha Borowika kompleksowe usługi obejmujące:

 • prowadzenie spraw sądowych o sporną nieruchomość
 • udzielanie porad prawnych,
 • sporządzanie, opiniowanie oraz negocjowanie umów,
 • ustalenie stanu prawnego nieruchomości,
 • prowadzenie spraw związanych z tematyką nieruchomości oraz hipotek.

Zakres działania kancelarii obejmuje przede wszystkim Gdańsk, gdzie znajduje się jej siedziba. Adwokat Borowik oferuje swoją pomoc zarówno klientom indywidualnym, jak i inwestorom, deweloperom, spółdzielniom, pośrednikom oraz zarządcom nieruchomości. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesuje Państwa więcej informacji na ten temat.

Rekomendacje

Zaufanie i dyskrecja leży u podstaw wszystkich naszych działań, dlatego cieszymy się, że tylu klientów chciało podzielić się publicznie doświadczeniem pracy z nami. Serdecznie za to dziękujemy.

PanRyszard

Bardzo dobra kancelaria! Profesjonalne i rzetelne podejście. Dzięki pomocy Pana mecenasa, moja sprawa która była dość zawiła, zakończyła się pomyślnie. Szczerze polecam!

Ocena 5/5

PaniJoanna

Ekspert w sprawie rozwodów i podziału majątku. Rzeczowe pytania i trafna ocena sytuacji - tak rozpoczęła się nasza pierwsza rozmowa. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnił mi, co mogę a, jak będzie wyglądało postępowanie oraz czego mogę się spodziewać.

Ocena 5/5

PanRafał

Jestem bardzo zadowolony z usług, jakie świadczy mecenas Wojciech Borowik. Zgłaszam się po porady gospodarcze od kilku lat i za każdym razem nie zwiódł mnie. Polecam z czystym sumieniem.

Ocena 5/5

PaniPatrycja Formella

Mecenas Borowik posiada dogłębną wiedzę prawniczą w swojej dziedzinie. Jego umiejętność zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych i dostosowywania się do zmieniającego się środowiska prawnego jest niesamowita, pozwoliła mi uniknąć poważnych kłopotów.

Ocena 5/5

PanMarcin Wielgucki

Współpracuję z Kancelarią od wielu lat i za każdym razem gdy potrzebuję solidnej porady prawnej dla mojego biznesu, zawsze znajduję tam pomoc. Analityczne podejście do problemów prawnych i zdolność do szybkiego znalezienia rozwiązania są godne podziwu.

Ocena 5/5

Mają Państwo problem związany z:
Odzyskanie nieruchomości - adwokat Gdańsk | Kancelaria prawna?
Proszę się skontaktować, zrobimy wszystko by go rozwiązać na Państwa korzyść.

Trzy wygodne formy kontaktu