Adwokat Rozwodowy- podział majątku

Adwokat Borowik RozwodyDecyzja o rozwodzie jest ostateczną decyzją małżonków. Jednak gdy już zostanie podjęta, ważne jest, aby dowiedzieć się o wszystkich konsekwencjach prawnych, jakie z niej wynikają. Dlatego też należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc prawną oraz opiekę prawną do profesjonalnego pełnomocnika obsługującego sprawy rozwodowe. Jego wiedza i doświadczenie pomogą nam w uniknięciu dodatkowych nieprzyjemności związanych z toczącą się sprawą rozwodową.

Rozwód – konsekwencje prawne i rodzinne

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że pozew rozwodowy może złożyć w sądzie każde z małżonków przez adwokata. Kancelaria adwokacka Wojciecha Borowika specjalizuje się w prowadzeniu przed Sądem Okręgowym w Gdańsku spraw o rozwód. Rozpoczęcie sprawy rozwodowej jest równoznaczne z dochodzeniem nowych praw i obowiązków byłych małżonków. Wyrok rozwodowy na nowo określa bowiem sposób wykonywania władzy rodzicielskiej nad dziećmi. Podczas rozprawy sąd rozstrzyga również o kontaktach z dziećmi oraz zobowiązaniach alimentacyjnych jednego z rodziców. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby materiał dowodowy potrzebny do udowodnienia tych kwestii był gromadzony szczegółowo i starannie. Niezbędna do tego jest kompetencja oraz doświadczenie poleconego adwokata.

Rozwody adwokat gdańsk

Sprawa rozwodowa a podział majątku – Kancelaria Rozwodowa

Kolejną ważną kwestią, pojawiająca się w trakcie starań o rozwód jest podział majątku wspólnego małżonków. Może on zostać podzielony zarówno w tracie procesu rozwodowego u notariusza za zgodą stron lub na zgodny wniosek stron jeśli nie spowoduje to wydłużenia sprawy lub trudności w postępowaniu sądowym o rozwód, jak i po jego zakończeniu w odrębnym postępowaniu. Warto wiedzieć, że wybrany adwokat w wyjątkowych wypadkach jak stanowi prawo, może wnosić o ustanowienie rozdzielności majątkowej z dniem wcześniejszym niż dzień wytoczenia powództwa, w szczególności, jeżeli małżonkowie żyli w rozłączeniu. W Gdańsku postępowania rozwodowe prowadzone są przed Sądem Okręgowym przy ul. 3 Maja 9A w drugim wydziale cywilnym.

Rozwody – orzecznictwo

Sąd orzeka rozwód wobec podstawowej przesłanki, jaką jest zupełny oraz trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Oznacza to ustanie wszystkich więzi fizycznych, psychicznych oraz ekonomicznych. Istotna jest trwałość tego stanu, a także fakt, że nie ma nadziei na odbudowę relacji. Podczas rozprawy na wniosek strony ustalana jest również wina w rozwodzie. Zapewniamy reprezentowanym klientom w potrzebie udowodnienia winy w rozwodzie współprace z biurem detektywistycznym.
Sąd może odstąpić od orzekania o winie małżonka w postępowaniu o rozwód, jeśli każda ze stron wyraża na to zgodę i nie wnosi o ustalenie winy w rozkładzie pożycia małżeńskiego. W tym wypadku możliwe jest orzeczenie szybkiego rozwodu.

Sprawy rozwodowe – Gdańsk

Kancelaria adwokacka Wojciecha Borowika dzięki wsparciu prawnemu i partnerstwu, wypracowanemu z mocodawcami, pomoże Państwu przejść przez etap rozwodu. Zapewniamy również w ramach współpracy w koniecznych wypadkach wsparcie eksperckiego ośrodka opiniodawczego prowadzonego przez osoby z doświadczeniem biegłych sądowych psychologów w sprawach rodzinnych, zwłaszcza w wypadkach przemocy domowej oraz procedury Niebieskiej Karty. Prawnicy zajmą się sporządzeniem pozwu rozwodowego, będą reprezentować stronę w sądzie, a także pomogą w uzyskaniu lub ograniczeniu władzy rodzicielskiej, alimentów oraz sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania po rozwodzie.

Adwokat Wojciech Borowik kompleksowo reprezentuje swoich mocodawców w procesie o rozwód lub separację. Ze względu na lokalizację kancelarii do współpracy zapraszamy w szczególności mieszkańców miasta Gdańsk oraz okolicznych miejscowości.

Rekomendacje

Zaufanie i dyskrecja leży u podstaw wszystkich naszych działań, dlatego cieszymy się, że tylu klientów chciało podzielić się publicznie doświadczeniem pracy z nami. Serdecznie za to dziękujemy.

PanRyszard

Bardzo dobra kancelaria! Profesjonalne i rzetelne podejście. Dzięki pomocy Pana mecenasa, moja sprawa która była dość zawiła, zakończyła się pomyślnie. Szczerze polecam!

Ocena 5/5

PaniJoanna

Ekspert w sprawie rozwodów i podziału majątku. Rzeczowe pytania i trafna ocena sytuacji - tak rozpoczęła się nasza pierwsza rozmowa. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnił mi, co mogę a, jak będzie wyglądało postępowanie oraz czego mogę się spodziewać.

Ocena 5/5

PanRafał

Jestem bardzo zadowolony z usług, jakie świadczy mecenas Wojciech Borowik. Zgłaszam się po porady gospodarcze od kilku lat i za każdym razem nie zwiódł mnie. Polecam z czystym sumieniem.

Ocena 5/5

PaniPatrycja Formella

Mecenas Borowik posiada dogłębną wiedzę prawniczą w swojej dziedzinie. Jego umiejętność zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych i dostosowywania się do zmieniającego się środowiska prawnego jest niesamowita, pozwoliła mi uniknąć poważnych kłopotów.

Ocena 5/5

PanMarcin Wielgucki

Współpracuję z Kancelarią od wielu lat i za każdym razem gdy potrzebuję solidnej porady prawnej dla mojego biznesu, zawsze znajduję tam pomoc. Analityczne podejście do problemów prawnych i zdolność do szybkiego znalezienia rozwiązania są godne podziwu.

Ocena 5/5

Mają Państwo problem związany z:
Adwokat sprawy rozwodowe - Kancelaria, prawnik rozwody Gdańsk?
Proszę się skontaktować, zrobimy wszystko by go rozwiązać na Państwa korzyść.

Trzy wygodne formy kontaktu