Ubezwłasnowolnienie

Adwokat Borowik Ubezwłasnowolnienie

Ubezwłasnowolnienie to ograniczenie lub pozbawienie osoby fizycznej prawa do decydowania o swoich sprawach (zdolności do czynności prawnych). Osoba całkowicie ubezwłasnowolniona nie może np. podpisywać umów, decydować o sprawach związanych z leczeniem, sporządzić testamentu, przekazać darowizny. Jest uprawniona jedynie do podejmowania decyzji związanych z drobnymi, codziennymi czynnościami, jak np. zakup biletu w komunikacji miejskiej czy drobne zakupy żywnościowe oraz niektóre usługi, np. fryzjerskie. Wyróżniamy także ubezwłasnowolnienie częściowe, w którym do podjęcia każdej czynności prawnej przez ubezwłasnowolnionego wymagana jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego.

Wnioski o ubezwłasnowolnienie, zarówno całkowite, jak i częściowe, związane są zwykle z chorobą psychiczną, niedorozwojem umysłowym lub innym rodzajem zaburzeń, a także silnym uzależnieniem (od alkoholu, narkotyków) i autodestrukcyjnym zachowaniem. Istnieją ograniczenia co do tego, kto może zgłosić taki wniosek do sądu. Zezwala się na to jedynie osobom najbliższym (małżonkom i krewnym w linii prostej ? rodzicom, dzieciom, dziadkom, wnukom, a także rodzeństwu). Taki wniosek może skierować do sądu również prokurator, zazwyczaj w związku z toczącym się równolegle innym postępowaniem. Na rzecz osoby ubezwłasnowolnionej ustala się opiekuna, którym najczęściej jest małżonek bądź któryś z rodziców.

Ubezwłasnowolnienie Adwokat Gdańsk

Pomoc adwokata w sprawach o ubezwłasnowolnienie

Adwokat w sprawach o ubezwłasnowolnienie może reprezentować zarówno osoby składające wniosek, jak i osobę stanowiącą podmiot postępowania. Pomoc kancelarii Wojciecha Borowika obejmuje m.in. doradztwo prawne w zakresie zasadności złożenia wniosku w tej sprawie i możliwości jego pozytywnego rozpatrzenia, a także kompleksową pomoc w postępowaniu sądowym.

Świadczymy także usługi prawne na rzecz osób będących podmiotem we wnioskach o ubezwłasnowolnienie. W tym przypadku zapewniamy kompleksową pomoc mającą na celu uniknięcie ograniczenia zdolności do wykonywania czynności prawnej.

Oferta Kancelarii Adwokackiej Wojciech Borowik ? ubezwłasnowolnienie

Kancelaria Adwokacka Wojciech Borowik zapewnia kompleksową pomoc prawną we wszystkich podejmowanych sprawach. Adwokat Wojciech Borowik jest zaangażowany w każdy aspekt postępowania i wykazuje się nie tylko dużym profesjonalizmem, ale też empatią, która pozwala na oferowanie tak potrzebnego Klientom znajdującym się w trudnych sytuacjach wsparcia. Siedziba Kancelarii znajduje się w Gdańsku, a zakres jej działania obejmuje Trójmiasto i pobliskie miejscowości (Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo) oraz całe województwo pomorskie. Zachęcamy do zapoznanie się z pełną ofertą kancelarii. Prowadzimy m.in. sprawy karne, cywilne, rodzinne, gospodarcze, handlowe.

Kontakt

Zapraszam do przesłania informacji o Państwa problemie, abym mógł skutecznie pomóc.
Proszę o wpisanie numeru telefonu albo adresu email, żebym mógł się z Państwem skontaktować.

Kancelaria Adwokacka Wojciecha Borowika

Al. Grunwaldzka 494/4A
80-309 Gdańsk Oliwa
(na domofonie nr 41)

Wyznacz trasę na Google Maps

Formularz kontaktowy

[contact-form-7 id=”31″ title=”Formularz 1_copy” html_class=”form-col”]

Rekomendacje

Zaufanie i dyskrecja leży u podstaw wszystkich naszych działań, dlatego cieszymy się, że tylu klientów chciało podzielić się publicznie doświadczeniem pracy z nami. Serdecznie za to dziękujemy.

PanRyszard

Bardzo dobra kancelaria! Profesjonalne i rzetelne podejście. Dzięki pomocy Pana mecenasa, moja sprawa która była dość zawiła, zakończyła się pomyślnie. Szczerze polecam!

Ocena 5/5

PaniJoanna

Ekspert w sprawie rozwodów i podziału majątku. Rzeczowe pytania i trafna ocena sytuacji - tak rozpoczęła się nasza pierwsza rozmowa. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnił mi, co mogę a, jak będzie wyglądało postępowanie oraz czego mogę się spodziewać.

Ocena 5/5

PanRafał

Jestem bardzo zadowolony z usług, jakie świadczy mecenas Wojciech Borowik. Zgłaszam się po porady gospodarcze od kilku lat i za każdym razem nie zwiódł mnie. Polecam z czystym sumieniem.

Ocena 5/5

PaniPatrycja Formella

Mecenas Borowik posiada dogłębną wiedzę prawniczą w swojej dziedzinie. Jego umiejętność zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych i dostosowywania się do zmieniającego się środowiska prawnego jest niesamowita, pozwoliła mi uniknąć poważnych kłopotów.

Ocena 5/5

PanMarcin Wielgucki

Współpracuję z Kancelarią od wielu lat i za każdym razem gdy potrzebuję solidnej porady prawnej dla mojego biznesu, zawsze znajduję tam pomoc. Analityczne podejście do problemów prawnych i zdolność do szybkiego znalezienia rozwiązania są godne podziwu.

Ocena 5/5

Mają Państwo problem związany z:
Ubezwłasnowolnienie adwokat - Sprawy o ubezwłasnowolnienie?
Proszę się skontaktować, zrobimy wszystko by go rozwiązać na Państwa korzyść.

Trzy wygodne formy kontaktu