sprawy karneSprawy karne

adwokat Gdańsk sprawy karne

Rozwiązywanie problemów karnych klienta wymagają od kancelarii świadczącej pomoc prawną najwyższej skuteczności i troski od samego początku postępowania, a mianowicie od chwili postawienia zarzutów lub zatrzymania przez Policję, CBŚ, Prokuraturę lub Straż Graniczną.

Tok postępowania w sprawach karnych zależy od zarzucanego przestępstwa i okoliczności opisanych w zarzucie popełnienia czynu zabronionego. Nasze działanie i reakcja prawna zależy od etapu prowadzonego postępowania, gdzie wyróżniamy trzy rodzaje postępowania: przygotowawcze, sądowe, oraz postępowanie wykonawcze.

Pomoc adwokata – sprawy karne

Kluczowy jest możliwie szybki kontakt podejrzanego lub jego rodziny z adwokatem, jeszcze przed pierwszym przesłuchaniem przez Policję lub w Prokuraturze, w celu przygotowania i ustalenia przez adwokata z podejrzanym skutecznej linii obrony, już na etapie dochodzenia lub śledztwa, co jest niezwykle ważne w sprawach karnych. Obrona w sprawach karnych uregulowanych w kodeksie karnym, kodeksie karnoskarbowym i ustawie o przeciwdziałaniu narkomani wymaga najwyższej precyzji działania prawnego

Zebranie pełnej wiedzy o przysługujących prawach i obowiązkach w toku postępowania oraz zapewnienie sobie pomocy prawnej adwokata to podstawa w osiągnięciu celu, jakim jest zminimalizowanie grożących sankcji karnych i środków karnych, a w szczególności uniknięciu wyroku skazującego na karę pozbawienia wolności.

Zakres działalności kancelarii – sprawy karne

Kancelaria Adwokacka Wojciech Borowik świadczy profesjonalną i precyzyjną pomoc i informację prawną, określa indywidualne kroki działania, pomaga przejść przez postępowanie karne, tak by sprawy karne zakończyły się sukcesem tzn. możliwie najlepszym rezultatem dla klienta. Adwokat Wojciech Borowik bierze udział w czynnościach procesowych, reprezentuje Klienta na każdym etapie postępowania, zgłasza wnioski dowodowe, współpracuje z podmiotami, które pomagają bronić stronę klienta, takimi jak agencja detektywistyczna, lekarze i biegli. Kancelaria, prowadząc postępowania karne, a także sprawy cywilne, sprawy spadkowe, sprawy rodzinne czy sprawy gospodarcze, działa nie tylko na terenie Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot), ale również Rumii, Wejherowa oraz w okolicach trójmiejskiej aglomeracji, a także na terenie województwa pomorskiego.

W ramach świadczonych przez kancelarię usług adwokat do spraw karnych podejmuje się obrony klienta przed sądami różnych instancji. Towarzyszy on pokrzywdzonemu na każdym etapie postępowania, reprezentując jego interesy. Zajmuje się opracowywaniem treści wniosków, zawiadomień, zażaleń oraz apelacji, a także ich składaniem we właściwym organie sądowym. Adwokat specjalizujący się w takiej dziedzinie, jak prawo karne może także wnosić wnioski dowodowe oraz zgłaszać zastrzeżenia do opinii wydawanych przez biegłych sądowych. W razie potrzeby zwraca się także z prośbą do sądu o udostępnienie akt postępowania, działając w imieniu klienta.

W zależności od okoliczności adwokat do spraw karnych może występować w roli obrońcy oskarżonego albo pełnomocnika procesowego osoby poszkodowanej w wyniku przestępstwa. Nasza kancelaria zatrudnia prawników z długoletnim doświadczeniem, którzy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę z takich dziedzin, jak prawo karne. Dokładnie analizują oni szczegóły każdej przedstawionej sprawy, proponując klientom najlepsze rozwiązania ich problemów.

Prowadząc sprawy karne, kancelaria świadczy pomoc prawną osobom zatrzymanym, podejrzanym, oskarżonym, skazanym, osobom pokrzywdzonym. W zakładce specjalizacja znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat usług świadczonych przez naszą kancelarię z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt

Zapraszam do przesłania informacji o Państwa problemie, abym mógł skutecznie pomóc.
Proszę o wpisanie swojego numeru telefonu albo adresu email, żebym mógł się z Państwem skontaktować.

Kancelaria Adwokacka Wojciecha Borowika

Al. Grunwaldzka 494/4A
80-309 Gdańsk Oliwa
(na domofonie nr 41)

Wyznacz trasę na Google Maps

Formularz kontaktowy

    Wyślij zapytanie
    Top