9 czerwca 2023

Karnista, czyli kto?

Polskie prawodawstwo nie wyróżnia sztywnych reguł w zakresie specjalizacji w poszczególnych dziedzinach prawa przez adwokatów, lecz praktyka adwokacka wyróżniła specjalistów z prawa karnego ? karnistów, często określanych mianem adwokat karny lub adwokat specjalista w sprawach karnych.

Aby móc zostać adwokatem karnistą nie są wymagane dodatkowe studia podyplomowe, tytuł doktora nauk prawnych itp. Karnista to prawnik prowadzący kancelarię adwokacką wyspecjalizowaną  w zagadnieniach prawa karnego a przede wszystkim mający  duże sądowe doświadczenie w prawie karnym Najczęściej posiadający wieloletnie doświadczenie adwokackie w prowadzeniu spraw karnych.

Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego warto korzystać z usług karnisty?

Adwokat prawo karne Gdańsk Trójmiasto ? zakres świadczonych usług

Śledztwo

Sąd

Po prawomocnym wyroku

Dlaczego warto korzystać z usług karnisty?

Sprawy karne należą do grona niezmiernie ważnych z punktu widzenia klienta, ponieważ decydują o tym, czy ktoś zostanie skazany wyrokiem karnym z którym wiąże się  ewentualna kara pozbawienia wolności. W razie skazania poza karą (np. pozbawienia wolności, ograniczenia wolności, grzywny), sankcję stanowi wpisanie do Krajowego Rejestru Karnego i figurowanie wśród osób skazanych, co wiąże się z licznymi dolegliwościami. Z tych powodów zasadne jest, aby sprawę karną prowadził wybitny specjalista od tematyki prawa karnego. Takim specjalistą jest tylko adwokat karnista. Powierzenie sprawy karnej radcy prawnemu, który się nie specjalizuje w prawie karnym lecz prowadzi sprawy z różnych innych dziedzin prawa może być bardzo ryzykowne, ponieważ jak powszechnie wiadomo nie można być specjalistą w każdej dziedzinie prawa, gdyż jest to bardzo obszerna materia.

Adwokat karnista daje gwarancję najwyższej jakości świadczonych usług adwokackich w sprawach karnych.

Prawo karne adwokat Gdańsk Trójmiasto – Adwokat Wojciech Borowik

Sprawy karne wymagają dużego zaangażowania i dużej wiedzy adwokata. Często są skomplikowane i wiążą się z różnymi  emocjami. Profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach postępowania to szansa na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku i szybsze zakończenie sprawy.

Adwokat prawo karne Gdańsk Trójmiasto ? zakres świadczonych usług

Sprawny karne dotyczą wszystkich sytuacji, gdy osoba zostaje oskarżona lub podejrzana o popełnienie zabronionego czynu. Mogą dotyczyć przestępstw skarbowych, wyłudzeń, prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej czy spowodowania kolizji. W tego typu sprawach duże znaczenie odgrywa przygotowanie skutecznej taktyki obrończej, która pozwoli na uniewinnienie od postawionego zarzutu, uzyskanie najłagodniejszego wymiaru kary lub warunkowego umorzenia postępowania karnego.

W sprawach karnych czas ma duże znaczenie. Im szybciej zostanie rozpoczęta współpraca z Kancelarią Adwokacką, tym adwokat od spraw karnych ma większe szanse na uzyskanie pożądanego rezultatu powierzonej mu sprawy.

Nasza Kancelaria Adwokacja specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego. Reprezentujemy osoby pokrzywdzone przed służbami specjalnymi oraz sądami wszystkich instancji. Pomagamy przygotować zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W skład naszej kompleksowej pomocy prawniczej wchodzi udzielanie porad prawnych z zakresu spraw wykroczeniowych, sporządzanie wniosków, zażaleń lub apelacji oraz obrona oskarżonego w postępowaniu o różnym charakterze.

ŚLEDZTWO

Świadczymy na Państwa rzecz pomoc prawną od pierwszych chwil śledztwa ? od zatrzymania aż po umorzenie postępowania bądź sporządzenie aktu oskarżenia.

SĄD

Reprezentujemy Państwa na każdym etapie postępowania sądowego ? począwszy od Sądu I instancji, poprzez postępowanie apelacyjne, aż po kasację w Sądzie Najwyższym.

PO PRAWOMOCNYM WYROKU

Pomagamy Państwu, gdy wyrok stanie się prawomocny ? nawet wtedy znajdujemy korzystne rozwiązania jak postepowanie kasacyjne przed Sądem Najwyższym lub wstrzymanie oraz odroczenie kary i wyroku

SZKOLENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Doradzamy Właścicielom i Zarządom Spółek, jak się zachować w nietypowej i zaskakującej, a niekiedy niebezpiecznej dla nich sytuacji.

POKRZYWDZONA SPÓŁKA

Pomagamy, gdy na szkodę Państwa Spółki zostanie popełnione przestępstwo i wymagane jest zastosowanie rozwiązań dążących do wykrycia i pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

OBRONA CZŁONKÓW ZARZĄDU I WŁAŚCICIELI SPÓŁEK

Bronimy, gdy osobom decyzyjnym zostaną przedstawione zarzuty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Zapraszamy do konsultacji prawnej powierzonego problemu. Zapewniamy poufność

Autor: Mecenas Wojciech Borowik

Rekomendacje

Zaufanie i dyskrecja leży u podstaw wszystkich naszych działań, dlatego cieszymy się, że tylu klientów chciało podzielić się publicznie doświadczeniem pracy z nami. Serdecznie za to dziękujemy.

PanRyszard

Bardzo dobra kancelaria! Profesjonalne i rzetelne podejście. Dzięki pomocy Pana mecenasa, moja sprawa która była dość zawiła, zakończyła się pomyślnie. Szczerze polecam!

Ocena 5/5

PaniJoanna

Ekspert w sprawie rozwodów i podziału majątku. Rzeczowe pytania i trafna ocena sytuacji - tak rozpoczęła się nasza pierwsza rozmowa. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnił mi, co mogę a, jak będzie wyglądało postępowanie oraz czego mogę się spodziewać.

Ocena 5/5

PanRafał

Jestem bardzo zadowolony z usług, jakie świadczy mecenas Wojciech Borowik. Zgłaszam się po porady gospodarcze od kilku lat i za każdym razem nie zwiódł mnie. Polecam z czystym sumieniem.

Ocena 5/5

PaniPatrycja Formella

Mecenas Borowik posiada dogłębną wiedzę prawniczą w swojej dziedzinie. Jego umiejętność zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych i dostosowywania się do zmieniającego się środowiska prawnego jest niesamowita, pozwoliła mi uniknąć poważnych kłopotów.

Ocena 5/5

PanMarcin Wielgucki

Współpracuję z Kancelarią od wielu lat i za każdym razem gdy potrzebuję solidnej porady prawnej dla mojego biznesu, zawsze znajduję tam pomoc. Analityczne podejście do problemów prawnych i zdolność do szybkiego znalezienia rozwiązania są godne podziwu.

Ocena 5/5

Mają Państwo problem związany z:
Karnista, czyli kto? - Prawnik Gdańsk, Gdynia, Kancelaria prawna Gdańsk - Adwokat Borowik?
Proszę się skontaktować, zrobimy wszystko by go rozwiązać na Państwa korzyść.

Trzy wygodne formy kontaktu